610 ден

На залиха

CARAT PREMIUM VODKA 0.7L 40%

Carat Premium Vodka е исклучителна вотка дестилирана во Словачка по руски рецепт стар околу 500 години. Повеќекратната дестилација, повеќестепеното прочистување и филтрирањето гарантираат висококвалитетна вотка, која веќе има постигнато бројни европски награди и меѓународно признание поради одличниот квалитет и вкус.

Забелешки за дегустација:

Боја: јасна.
Нос: мек, неутрален.
Вкус: мек, интензивен, со вотка ноти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CARAT PREMIUM VODKA 0.7L”