SIR EDWARD’S SCOTCH WHISKY 0.7L

780 ден

  • Sir Edwar’s Шкотско Мешано Виски
  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 40%

Нема на залиха

Sir Edward’s е класична мешавина од шкотско виски што го одразува најдоброто од Шкотска. Без прекумерен чад, без тропско овошје или морски ноти. Сер Едвардс е сè уште продуктивен и го става својот фокус на меки освежувачки аспекти.

Во светла килибарна боја, вискито свети низ своето елегантно украсено шише и подготвува страст за дегустација.

Атрактивна, светла килибарна комбинација на виски, која создава мост помеѓу свежи, овошни и топли дрвени тонови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SIR EDWARD’S SCOTCH WHISKY 0.7L”