-20%

SCOTTISH LEADER WHISKY 12 YEAR OLD 0.7L

1399 ден

SCOTTISH LEADER WHISKY 12 YEAR OLD 0.7L

Нема на залиха

SCOTTISH LEADER BLENDED SCOTCH WHISKY 12 YEAR OLD

Scottish Leader 12y Old е совршено избалансирана, бескрајно мазна, богата и овошна мешавина на виски, старена 12 години.

Забелешки за дегустација:

Нос: Богати и ароматични, добро избалансирани ароми на шери, портокал, морско оревче, захаросани овошја и јаболко од кафе. 

Вкус: Богат, орев, полн и кремаст со свилени вкусови на црно овошје, бел пипер и сладок чад. 

Финиш: мека, благо зачинета и долготрајна

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SCOTTISH LEADER WHISKY 12 YEAR OLD 0.7L”