SCOTTISH LEADER ORIGINAL WHISKY 0.7L

976 ден

SCOTTISH LEADER ORIGINAL WHISKY 0.7L

Нема на залиха

SCOTTISH LEADER ORIGINAL WHISKY 0.7L

ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ДЕКУСТАЦИЈА: .

Scottish Leader е наградувано мешано шкотско виски кое се продава во над 60 земји низ светот.

  • Арома: богат шери со чоколадо од овошје и јаткасти плодови, нежен зачин, зелени јаболка и сладости бисквити со допир на лесен чад од тресет.
  • Непце: Полно и богато со кафиња и јаткасти плодови, добро избалансирано
  • Финиш: свиленкасто мазен и зачинет

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SCOTTISH LEADER ORIGINAL WHISKY 0.7L”