1,290 ден

  • Ирско Виски
  • Нето: 750мл
  • Алкохол: 40%

Двојно дестилирано мешано виски со арома на слатка карамела и богат вкус на мек бадем помешан со сочна праска и ванила. Содржи 40% алкохол.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KILBEGGAN WHISKY 0.7L”