ELIJAH CRAIG BOURBON WHISKEY 0.7L

3090 ден

Нема на залиха

ELIJAH CRAIG BOURBON WHISKEY 0.7L

НЕМА УВОЗ!

Elijah Craig, “таткото на сите бурбони”. Имено, Elijah Craig е првиот виски бурбон што е чаден, односно одлежан во јагленосани дабови буриња, со што започнува една нова ера во производството на бурбон и виски во светот воопшто. На вкус неоддолива и чиста сладост, со суптилни ноти на марципан и диви цвеќиња. Слаткиот вкус убаво се развива во меко зачадениот даб и морско оревче. Со впечатлива бакарна боја и комплексни ароми на ванила.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ELIJAH CRAIG BOURBON WHISKEY 0.7L”