3490 ден

Нема на залиха

MEZCAL NUCANO 0.7L

Исклучителен пијалок, со автентичен карактер, создаден за вистински познавачи на квалитетната понуда. Мескал направен со 100% агаве, односно од срцевината на растението агава, наречено пиња. Впечатлив вкус на тутун, на магичен начин преплетен со интензивни ароми на слатко агаве, ванила и бадем. Вкусни ноти на неодамна печен фстак. Нукано Мескал е занаетчиски (крафт) мескал, со ограничено производство, секоја флаша e нумерирана.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MEZCAL NUCANO 0.7L”
Категорија