-8%

VENEC WINERY ZILAVKA SINGLE BLOCK 0.75L

489 ден

На залиха

VENEC WINERY ZILAVKA SINGLE BLOCK 0.75L

Жилавка е суво бело вино со жолтеникаво зелена боја, кое остава впечаток со изразито полно тело, елегантна овошна и долготрајна послевкус во устата. Гастрономската препорака е да се консумира со тестенини, сирење или бело месо.

Сорта на Грозје

Жилавка

Боја

Бело

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC WINERY ZILAVKA SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории ,