VENEC WINERY DISAN WHITE BAG IN BOX 3L

410 ден

На залиха

VENEC WINERY DISAN WHITE BAG IN BOX 3L

Дисанско Bag In Box 3L е сорта на грозје со ароматична природа, со забележлива киселост. Ризлинг е суво вино со тропски и цитрусни ноти кои даваат освежителен финиш. Може да се сервира со различни стилови на храна.

Вино Брендови
Боја

Бело, Бег ин Бокс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC WINERY DISAN WHITE BAG IN BOX 3L”
Категории ,