VENEC WINERY DISAN ROSE WINE BAG IN BOX 3L

410 ден

На залиха

VENEC WINERY DISAN ROSE WINE BAG IN BOX 3L

Виното е со бледа лосос боја и има свеж и мек вкус. Има мирис на малини, јагоди и рибизли и е малку зачинет. Направено од сортата грозје Мускат-Хамбург.

Боја

Розе, Бег ин Бокс

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мускат, Хамбург

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC WINERY DISAN ROSE WINE BAG IN BOX 3L”
Категории ,