VENEC WINERY DISAN RED WINE BAG IN BOX 3L

410 ден

На залиха

VENEC WINERY DISAN RED WINE BAG IN BOX 3L

Ова е вино од серијата 3L, суво црвено вино произведено од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Соколче. Се карактеризира со длабоко црвена боја и ароми на капини, сливи и темни цреши со дополнителни ноти на еукалиптус и тутун. Комплексно вино со полно тело со свилени танини, хармонична киселост и долги последователни вкусови од какао

Вино Брендови
Боја

Црвено, Бег ин Бокс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC WINERY DISAN RED WINE BAG IN BOX 3L”
Категории ,