-12%

VENEC DISAN VALLEY ROSE 0.75L

430 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Нема на залиха

VENEC DISAN VALLEY ROSE 0.75L

Venec Disan Valley Rose е Мерлот стил на Розе вино со боја на црвена рибизла. Нуди фини ароми на зрела кајсија, прекрасниот вкус со свежина и аромат на црвен грејфрут, чист финиш со долг послевкус. Одлично одговара за самостојна консумација или комбинирано со различчни типови на сирење.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC DISAN VALLEY ROSE 0.75L”
Категории ,