TRAIKOVSKY TRIBUTE TEMJANIKA 0.75L

599 ден

Нема на залиха

TRAIKOVSKY TRIBUTE TEMJANIKA 0.75L

Oваa освежителнa темјаника вино има по малку за секого. Привлечен и потсетува на многу овошни и цветни мириси, се отвора со прекрасен букет од бозел, див мед и тропско овошје. Непцето е подеднакво освежувачко со извонредните ароми на мускат, бозел, морско оревче и праска, со нотка на кора од портокал. Жива киселост на непцето што го прикажува светлиот мускат карактер со цветни и тропски нијанси. Привлечна долготрајна свежина.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Темјаника

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRAIKOVSKY TRIBUTE TEMJANIKA 0.75L”