TRAIKOVSKY TRIBUTE ROSE 0.75L

599 ден

Нема на залиха

TRAIKOVSKY TRIBUTE ROSE 0.75L

Ароматично и освежително розе вино има по нешто за секого. Привлечен и потсетува на многу слатки овошни ароми, се отвора со прекрасен букет од јагода, цреша Maraschino, малина, лубеница и крем од портокал. Непцето е подеднакво освежувачко со извонреден џем од јагода, рози и суви сливи, со живописни цветни навестувања. Жива киселост на непцето што го покажува светлиот овошен карактер со слатки тонови на цветови. Привлечна долготрајна свежина

Вино Брендови
Боја

Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRAIKOVSKY TRIBUTE ROSE 0.75L”