TRAIKOVSKY RIESLING
SIGNATURE LABEL 0.75L

690 ден

  • Нето: 750 мл.

Нема на залиха

The Signature Label Ризлинг е типичен свеж Германски стил на Рајнски Ризлинг, кој плени со своите интензивни цветни ноти, комплексен овошен вкус на избалансирана мешавина од лимон, цитрусни овошја, зелено јаболко, зрела сочна круша, мека презреана праска, благуњ даб и мед, но и особено освежителен и сладок комплексен послевкус.

Лозовите насади кои се на 700м н.в., заедно со мешавината на Континентална, Медитеранска и Планинска клима, со благи лета и доволни врнежи за да лозјата не се наводнуваат вештачки, ги прават долините на Кожуф идеален регион за производство на суви вина. Во текот на топлите летни денови и ладни ноќи, ридовите од Кожуф ја донесуваат доволната количина на ладен ветар за да се развијат повисоки нивоа на киселини и аромати во грозјето, како и кај останатите идеални светски региони за суви бели вина.

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRAIKOVSKY RIESLING
SIGNATURE LABEL 0.75L”