TIKVES PINOT GRIGIO 2021 SS 0.75L

690 ден

TIKVES PINOT GRIGIO 2021 SS 0.75L

Нето:750мл.

Нема на залиха

Тиквеш Пино Гриџо 2021 Спешал Селекшен

Суво бело вино со контролирано потекло од тиквешкото виногорје, добиено од сортата грозје Пино Гриџо. Има арома на зелено јаболко и зрело цитрусно овошје.

Најдобро се конзумира со морска храна, свежи салати и пилешко. Содржина на алкохол 13%

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Пино Гриџо

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES PINOT GRIGIO 2021 SS 0.75L”
Категории ,