-8%

TIKVES MUSCAT TRAMINEC 0.75L

569 ден

TIKVES MUSCAT TRAMINEC 0.75L LUDA MARA

Нема на залиха

TIKVES MUSCAT TRAMINEC 0.75L LUDA MARA

Освежувачко, со интензивни цветни и цитрусни ароми во кои преовладува аромата на кора од портокал, грејпфрут и манго, ова вино е идеално за престојниот топол период.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Мускат, Траминец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVES MUSCAT TRAMINEC 0.75L”
Категории ,