CHÂTEAU DE GOURDON RED WINE BAG IN BOX 2L

860 ден

  • BAG IN BOX 2L
  • Алкохол:15%

Нема на залиха

Француското вино Gourdon Rouge e црвено вино, освежителна и елегантна комбинација на три сорти на грозје: Гренаш црн, Сира и Карињан. Тој е совршен придружник на солените предјадења и на малку зачинето бело и црвено месо. Спаковано во 2 литарска картонска амбалажа.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж црн, Карињан, Сира

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHÂTEAU DE GOURDON RED WINE BAG IN BOX 2L”
Категории ,