CHÂTEAU DE GOURDON ROSE BAG IN BOX 2L

860 ден

  • BAG IN BOX 2L
  • Алкохол:13,5%

Нема на залиха

Француското вино Gourdon Rose  е розе вино од направено од комбинација на сортатите грозје: Гренаш, Сира и Сенсо. Препознатливо е по својата овошност и заводливите цветни ноти, а подеднакво е добро како разладен аперитив, но и со омилената храна во текот на целата година. Спаковано во 2 литарска картонска амбалажа

Боја

Розе

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Гренаж, сенсо, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHÂTEAU DE GOURDON ROSE BAG IN BOX 2L”
Категории ,