VIGNETI DEL VULTURE SENSUALE MOSCATO 0.75L

609 ден

Нема на залиха

VIGNETI DEL VULTURE SENSUALE MOSCATO 0.75L

Брилијантно златно жолто. Овошен букет со ноти од круша, праска, манго и доволно од тој егзотичен допир на мускатното грозје. Хармоничен вкус, сладок, полн, свеж, интензивен и упорен, типичен за свежо набраното грозје.

Добро оди со колачи и гурманско чоколадо како џандуја. Совршено е и со козјо сирење, сладолед и десерти од овошје.

Земја на потекло Италија

Боја

Бело

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Москато

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VIGNETI DEL VULTURE SENSUALE MOSCATO 0.75L”
Категории ,