-6%

V8 WINERY SIOR SANDRO PROSECCO 0.75L

649 ден

  • Нето:750мл

На залиха

V8+ PROSECCO 0.75L EXTRA DRY

Сламено-жолта боја со суптилна, но жива пена.
На носот се присутни свежи цветни ароми и пријатни овошни примеси на јаболко и круша.
Во устата тие овошни вкусови се пренесуваат со прекрасна свежина

Боја

Пенливо

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “V8 WINERY SIOR SANDRO PROSECCO 0.75L”