TRE STELLE GRECO-FIANO BIANCO 0.75L

690 ден

Нема на залиха

TRE STELLE GRECO-FIANO BIANCO BASILICA 0.75L

Италијанско вино направено со мешање на сортите грозје Греко (60%) и Фиано (40%).

Бојата е жолта со зелени рефлексии.  Добра киселост што ја подобрува свежината на виното.
Најдобро се сервира: Бујна бела боја со впечатливи тропски ноти која би била одлична со салата од праска и бурата, иако има свежина да направи и убав аперитив.

Златен медал 2021 на Интернационалиот Саем во Лион.

Земја на потекло

Италија

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Греко, Фиано

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TRE STELLE GRECO-FIANO BIANCO 0.75L”
Категории ,