TENUTA SANTANNA VENEZIA ROSSO 0.75L

549 ден

На залиха

TENUTA SANTANNA VENEZIA ROSSO 0.75L

Италијанско вино направено од две сорти на грозје Мерло и Каберне Совињон.

Оваа мешавина на Мерло и Каберне дава овошно црвено со зачинети нијанси, што го прави одличен додаток на секојдневните први јадења.

Содржина на алкохол:12,5%

Боја

Розе

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Мерло

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TENUTA SANTANNA VENEZIA ROSSO 0.75L”
Категории ,