-6%

TENUTA SANTA ANNA PROSECCO ROSE MILLESIMATO 0.75L

679 ден

Нема на залиха

TENUTA SANTA ANNA PROSECCO ROSE MILLESIMATO 0.75L

Глера и Пино Ноар, два безвременски класици, се среќаваат во пенливо вино со букет бели рози и црвени плодови: ~пролет во чаша~

Потенцијал да старее 2 години

Земја на потекло

Италија

Боја

Пенливо, Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TENUTA SANTA ANNA PROSECCO ROSE MILLESIMATO 0.75L”
Категории ,