SANTA MARGHERITA PINOT GRIGIO VALDADIGE 0.75L

849 ден

На залиха

SANTA MARGHERITA PINOT GRIGIO VALDADIGE 0.75L

ЗАБЕЛЕШКИ ЗА ДЕГУСТАЦИЈА

Со својата сламено-жолта нијанса, чиста интензивна арома и светлиот, добро избалансиран вкус, нашиот Pinot Grigio е исто толку автентичен, толку и освежувачки. За оние кои сакаат суво бело вино со прекрасна арома на јаболката Golden Delicious, нашиот Pinot Grigio е неспоредлив. Ќе ги импресионира дури и најпаметните познавачи со својот вкусен карактер.

БЕЛЕШКИ ЗА СПАРУВАЊЕ

Чист, прекрасен аперитив за почеток на секоја пригода за храна. Pinot Grigio оди прекрасно со свежи сирења, бело месо и суфлеа. Поврзете го со морска храна за извонредно искуство, вклучувајќи тестенини и јадења од ориз од школки и морски плодови. Нејзината сортна типичност го прави исклучително разноврсна и погодна за храна.

Содржина на алкохол: 12.5%

Италијанско бело Вино

Боја

Бело

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Пино Гриџо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SANTA MARGHERITA PINOT GRIGIO VALDADIGE 0.75L”
Категории ,