RIPORTA PRIMITIVO RED 0.75L

659 ден

На залиха

RIPORTA PRIMITIVO RED 0.75L

Италијанско вино, направено од соратата грозје примитиво. Интензивна рубин црвена боја со виолетови рефлексии; комплексен букет со многу црвени плодови. Полно тело, меко, прилично танично, хармонично.
Се спарува одлично со богати први јадења, црвено месо, дивеч и сирења

Боја

Црвено

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Примитиво

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “RIPORTA PRIMITIVO RED 0.75L”
Категории ,