MUCHO MAS TINTO RED WINE 0.75L

549 ден

На залиха

MUCHO MAS TINTO RED WINE 0.75L

Шпанско црвено вино добиено од сортите грозје Тempranillo,  Grenache  и Syrah

Забелешки од Дегустација

Цреша црвена боја, средно-висок слој и компактен раб. Ароматичен, елегантен со добар интензитет. Сеќавања на зрели црни плодови, грмушки, балсамико. Позадина со примеси на благородна кожа и ванила. Во устата е комплексен, широк, жив. Во устата се издвојуваат овошните, минерални ноти, на фините сензации на какаото. Упорен и елегантен финиш.

Спарување со храна

Идеално вино за придружба на предјадења и мезе, суви сирења, посно месо и јадења од дивеч.

Содржина на алкохол: 14%

Добитник на повеќе награди:

GRAND GOLD
2023 Vinalies Internationales: Mucho Mas

GOLD
2023 Frankfurt International Trophy: Mucho Mas
2022 Berliner Wine Trophy: Mucho Más
2022 Gilbert & Gaillard: Mucho Más
2022 AWC Vienna: Mucho Más

SILVER

2023 VINESPAÑA: Mucho Más
2023 Concurso de Vinos del Casino de Madrid: Mucho Más
2022 Mundus Vini: Mucho Más
2022 The Drinks Business & The Spirits Business Autumn Tasting: Mucho Más

 

Боја

Црвено

Земја на потекло

Шпанија

Сорта на Грозје

Гренаж црн, Сира, Темпранило

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MUCHO MAS TINTO RED WINE 0.75L”
Категории ,