J DE VILLEBOIS SAUVIGNON BLANC DE FRANCE 0.75L

730 ден

Нема на залиха

J. DE VILLEBOIS SAUVIGNON BLANC DE FRANCE 0.75L

Бело Француско вино добиено од сортата грозје Совињон Бланк.

На мирис има интензивни и овошни ноти со свежо цитрусно овошје и мали бели цветови. Свежо, богато и многу лесно за пиење. Одличен долг послевкус со ноти од лимон и грејпфрут.

 

Боја

Бело

Земја на потекло

Франција

Сорта на Грозје

Совињон бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “J DE VILLEBOIS SAUVIGNON BLANC DE FRANCE 0.75L”
Категории ,