GRAN SASSO TREBBIANO D ABRUZZO 0.75L

630 ден

На залиха

GRAN SASSO TREBBIANO D ABRUZZO 0.75L

Направено од сортата грозје Требиано. Вино со светла сламена жолта боја. Вино со средно тело, доста интензивно и упорно, овошно и цветно, со мирис на мушмула, праска и цвет од портокал. Вкусот е добро избалансиран и интензивно.
Добро се совпаѓа со рижото, пилешко со тревки, солени пити и второ јадење со риба.

Награда Мундус Вини 2021 Сребрен Медал.

Земја на потекло Италија.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Требиано

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GRAN SASSO TREBBIANO D ABRUZZO 0.75L”
Категории ,