EMINENCE DE BIJOU ROSE 0.75L

769 ден

На залиха

EMINENCE DE BIJOU ROSE 0.75L

EMINENCE DE BIJOU ROSE е сложено и слоевито вино. Гренаш носи вкусови на малина и црвена рибизла придружени со ноти на вкусен цитрус од Роле. Непцето се развива со појава на ноти на ванила и зачин од дабовото влијание што се задржува на финишот.

СПАРУВАЊЕ:
Во се ужива со Риба, како аперитив со суво козјо сирење или со пилешко од тајландски босилек.

Боја

Розе

Сорта на Грозје

Гренаж црн, Роле, Цинсаулт

Земја на потекло

Франција

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “EMINENCE DE BIJOU ROSE 0.75L”
Категории ,