DOMAINES OTT ROUGE RED 0.75L

2420 ден

На залиха

DOMAINES OTT ROUGE RED 0.75L

Ова црвено вино, со неговата силна структура и навидум рустична е обвиено со превезот на вистинска елеганција, создадена на почва од варовник, песок и песочен лапорец. Лозјето е подложно на сончево и поремено сува клима, капејќи се во морската клима и воздух кои доаѓаат од заливот Bandol.

Боја

Црвено

Земја на потекло

Франција

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DOMAINES OTT ROUGE RED 0.75L”
Категории ,