DOMAINES OTT BLANC DE BLANC 0.75L

1930 ден

На залиха

DOMAINES OTT BLANC DE BLANC 0.75L

Ова уникатно, вкусно вино ги величи различните видови на грозје, кои потекнуваат од регионот Bordeaux, Sémillon. Поседот е многу блиску до брегот, кон Медитеранот. Бојата на Бланк де Бланк ја рефлектира неговата елеганција

Боја

Бело

Земја на потекло

Франција

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DOMAINES OTT BLANC DE BLANC 0.75L”
Категории ,