CASTELLO BANFI SAN ANGELO PINOT GRIGIO 0.75L

940 ден

Нема на залиха

CASTELLO BANFI SAN ANGELO PINOT GRIGIO 0.75L

Потекнува од Тосканските лозја на винаријата, позиционирани на јужниот дел од Monalcino. Расте на глинено тло, помалку варовничко. Одличен како аперитив, или во придружба на лесни предјадења, како што се зеленчук на скара, тестенини со зеленчук, тестенини со шкампи и тиквички како и со морска храна

Боја

Бело

Земја на потекло

Италија

Сорта на Грозје

Пино Гриџо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CASTELLO BANFI SAN ANGELO PINOT GRIGIO 0.75L”
Категории ,