CASTELLO BANFI CUM LAUDE 0.75L

1230 ден

На залиха

CASTELLO BANFI CUM LAUDE 0.75L

Вгнезден помеѓу реките Орка и Омброне на јужните падини на Монталчино, Тоскана, имотот Кастело Банфи е уникатен по својата винска култура и традиција.Токму во оваа винарија е создадено совршеното црвено Cum Laude. Името доаѓа од Латински јазик и означува „со чест“.

Боја

Црвено

Земја на потекло

Италија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CASTELLO BANFI CUM LAUDE 0.75L”
Категории ,