CA DEL BOSCO CUVEE PRESTIGE FRANCIACORTA 0.75L

2990 ден

Нема на залиха

CA DEL BOSCO CUVEE PRESTIGE FRANCIACORTA 45TH EDICIONE

Пенливо вино од најдобрите селекции на грозје Шардоне, Пино Ноар и Пино Блан од најдобрите лозја кои се винифицирани посебно и вешто споени со резервите на најдобрите берби (најмалку 20%), во магичниот ритуал на создавање на Cuvée. Само по најмалку 25 месеци стареење на талог, ова вино ќе може да го изрази своето богатство и идентитет. Класична Franciacorta, избалансирана, пријатно свежа и кисела. Совршен за секоја пригода.

Грозје: Шардоне 82%, Пино Блан 1,5%, Пино Ноар 16,5%

Боја

Бело, Пенливо

Земја на потекло

Шпанија

Сорта на Грозје

Шардоне, Пино Бианко, Пино Неро

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CA DEL BOSCO CUVEE PRESTIGE FRANCIACORTA 0.75L”
Категории ,