KARTAL WINERY VRANEC BAG IN BOX 5L

850 ден

  • Нето: 5 литри
  • Aлкохол: 14,5%

KARTAL WINERY VRANEC BAG IN BOX 5L

Нема на залиха

100% Вранец со темно-црвена рубин боја. Интензивен, чист мирис на боровинки и модра слива. Свилена текструра со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Се служи на температура од 16 до 18 С. Најдобар е во комбинација со свинско месо, телешко месо и дивеч.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY VRANEC BAG IN BOX 5L”