KARTAL WINERY VRANEC 0.75L

389 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14,5%

KARTAL WINERY VRANEC 2017 0.75L

На залиха

100% Вранец со темно-црвена рубин боја. Интензивен, чист мирис на боровинки и модра слива. Свилена текструра со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Се служи на температура од 16 до 18 С. Најдобар е во комбинација со свинско месо, телешко месо и дивеч.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY VRANEC 0.75L”