KARTAL WINERY TEMJANIKA 0.75L

479 ден

  • Берба: 2021
  • Алкохол: 12%

KARTAL WINERY TEMJANIKA 0.75L

На залиха

КАРТАЛ ТЕМЈАНИКА 2021 год.

Темјаниката за ова вино доаѓа од насади во селото Долни Дисан, кое е надалеку познато како место од каде доаѓаат висококвалитетни вински грозја. Интензивно и свежо, со ароми на босилок и бозел и проткаено со ноти на зелен лимон. Р’скаво и подеднакво освежувачко на непце каде имаме сочно коскесто овошје, лимон, блажина на багремов цвет и треперлива киселина.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Темјаника

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY TEMJANIKA 0.75L”