KARTAL WINERY STANUSHINA ROSE 0.75L

430 ден

Берба:2021

Алкохол: 12%

KARTAL WINERY STANUSHINA ROSE 0.75L

На залиха

КАРТАЛ СТАНУШИНА РОЗЕ 2021

Станушината за ова вино доаѓа од насади во селото Бегниште кое е надалеку познато како место од каде доаѓа висококвалитетна Станушина. Лесно и свежо со ароми на свилени бонбони од цреша и расцветани рози, надополнето со ноти на нане. На непце имаме изобилие на вишни, дренки и црвена рибизла, проследени со пријатна и освежувачка киселина и поткрепено со блага горкост.

Боја

Розе

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY STANUSHINA ROSE 0.75L”