-9%

KARTAL WINERY RIESLING BAG IN BOX 5L

725 ден

  • Нето: 5литри
  • Алкохол: 13%

KARTAL WINERY RIESLING BAG IN BOX 5L

На залиха

100% Рајнски Ризлинг со кристална жолто-зелена боја. Интензивен освежителен мирис на зелено јаболко, цитруси и пролетни цветови.

Се служи на температура од 10 до 120С. Најдобар е во комбинација со лесно бело месо, пилешко месо, риба, морски плодови.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Рајн Ризлинг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY RIESLING BAG IN BOX 5L”