-18%

KARTAL WINERY RIESLING 0.75L

318 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

KARTAL WINERY RIESLING 0.75L

На залиха

100% Рајнски Ризлинг со кристална жолто-зелена боја. Интензивен освежителен мирис на зелено јаболко, цитруси и пролетни цветови.

Се служи на температура од 10 до 120С. Најдобар е во комбинација со лесно бело месо, пилешко месо, риба, морски плодови.

Сорта на Грозје

Ризлинг

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY RIESLING 0.75L”