KARTAL WINERY MERLOT BARRIQUE 0.75L

1,090 ден

KARTAL WINERY MERLOT BARRIQUE 0.75L

На залиха

Мерло со мистично темно рубин боја и изразена глицеролска густина. Раскошно, повикувачко буке од ароми на згмечени вишни и боровници и компот од брусница со дискретен мирис на печени костени. Полно, развиено тело со заокружени меки танини и изразена свежина следена од силен овошно – зачински вкус кој трае долго и инспирира.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Мерло

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY MERLOT BARRIQUE 0.75L”