-12%

KARTAL WINERY CHARDONNAY BAG IN BOX 5L

787 ден

  • Нето: 5литри
  • Алкохол: 13%

KARTAL WINERY CHARDONNAY BAG IN BOX 5L

На залиха

Шардоне со светложолта боја и сламести нијанси. Привлечна арома на мармалад од кајсии и пасирана банана дискретно следена од ноти на ванила и мирис на бели ливадски цвеќиња.

Средно тело со  добра структура и интензивен карактеристичен вкус кој е верен на мирисот со добро вклопени киселини и пријатна горкост во послевкусот.

Одличен партнер за печено телешко, патка во слатко-кисел сос или чизкејк со манго.

Се служи на температура од 10 до 12 С.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY CHARDONNAY BAG IN BOX 5L”