KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON 0.75L

399 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON 0.75L

На залиха

100% Каберне Совињон со рубин црвена боја. Интензивен, чист мирис на цреши, боровинки и шумски плодови. Свилена текструра со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Се служи на температура од 16 до 180С. Најдобар е во комбинација со свинско месо, јагнешко, телешки котлети, дивеч и одзреано сирење.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON 0.75L”