KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L

1,090 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14,5%

KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L

На залиха

Каберне Совињон со длабоко темна црвена боја и густа вискозност. Привлечен, волшебно-комплексен мирис на компот од вишни и пасирани капини, а моќно засилен со ароми на стопено темно чоколадо, бибер и тутун. Вкусот е силен и чист со полно робусно тело и кремаста текстура следен од совршени, свилено меки и интегрирани танини.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Врвно Каберне Совињон што создава посебни моменти!

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 0.75L”