KARTAL CABERNET FRANC BARRIQUE 0.75L

1,190 ден

KARTAL CABERNET FRANC BARRIQUE 0.75L

На залиха

Моќно вино, со полно тело, но сепак елегантно. Ароми на парфем и зачински ноти на ванила и даб на нос, преминувајќи на непце каде имаме обилие на овошје како диви капини и допадливи нагласени ноти на темно чоколадо кои траат доста долго. Многу добро интегриран даб, земајќи во предвид дека виното е зреено 18 месеци во буриња

 

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL CABERNET FRANC BARRIQUE 0.75L”