-18%

КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L

318 ден

  • Нето: 750мл.
  • Алкохол: 13%

КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L

На залиха

Шардоне со светложолта боја и сламести нијанси. Привлечна арома на мармалад од кајсии и пасирана банана дискретно следена од ноти на ванила и мирис на бели ливадски цвеќиња.

Средно тело со  добра структура и интензивен карактеристичен вкус кој е верен на мирисот со добро вклопени киселини и пријатна горкост во послевкусот.

Одличен партнер за печено телешко, патка во слатко-кисел сос или чизкејк со манго.

Се служи на температура од 10 до 12 С.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L”