-11%

КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L

348 ден

  • Нето: 750мл.

КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L

На залиха

КАRTAL WINERY CHARDONNAY  2021 0.75L

Шардонето за ова вино доаѓа од насади кои се наоѓаат во велешкото виногорје, микролокалитет викан Камењата. Суво вино кое се одликува со кристална светло-жолта боја. Допадливо на нос со нагласени ароми на свеж ананас, банана и ноти на изрендана кора од жолт лимон. На вкус изобилие на сочно тропско овошје, зрела праска, проследени со вибрирачка киселина и зачински завршеток.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “КАRTAL WINERY CHARDONNAY 0.75L”