JOSTELA WINERY NUIT ROSE CUVEE 0.75L

690 ден

JOSTELA WINERY NUIT ROSE CUVEE 0.75L

На залиха

JOSTELA WINERY NUIT ROSE CUVEE 0.75L

Суво розе вино со контролирано потекло од Гевгелиско-Валандовското виногорје.
Куве розе вино добиено од мешање на сортите грозје 20% Мерло и 80% Каберне Франк. Содржи 12% алкохол.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне франк, Мерло

Боја

Розе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JOSTELA WINERY NUIT ROSE CUVEE 0.75L”