CHATEAU KAMNIK CUVEE KAMNIK RED 5L

2100 ден

  • Нето: 5 литри
  • Алкохол: 13,5%

Нема на залиха

Премиум суво црвено вино, добиено од внимателно одбрани врвни сорти грозје: Каберне Совињон, Мерло, Санџовезе, Монтепулчиано, Аринарноа. Се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, овошно-зачинска, со арома на црна рибизла, ванила и џем од капини. Вкусот е полн и има добро структурирани и интегрирани танини.

Се сервира на температура од 14-16 °С.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Мерло, Санџовезе

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “CHATEAU KAMNIK CUVEE KAMNIK RED 5L”
Категорија